יועץ פיננסי

יועץ פיננסי – המדריך והיועץ מייק מיכאלי הוא ההשקעה הטובה ביותר לעסק שלך

יועץ פיננסי ומאמן עסקי הוא תוספת לחברה שלכם שאתם רוצים להשקיע בו לפני שאתם מבינים שכבר עשיתם את כל מה שיכולתם לעשות ועדיין העסק לא עובד כשורה. וזאת אחת הטעויות הנפוצות שלא מעט אנשים עושים כשהם מנסים לבנות עסק או לשקמו מנזקים כאלה ואחרים.

בעידן הקורונה ובכלל, העצמת העסק וההתמודדות אל מול כל המתחרים לא תמיד מאפשרת התעסקות עם זה לבד וכאן בדיוק כאן נכנס לתמונה מייק מיכאלי ורואה יחד איתך את התמונה מקרוב, אבל קודם לכן מאיר גם את עיניך לטעויות שצריך וחשוב למנוע מראש.

האם קיים בך הרצון לגלות מה יכול לשפר את הארגון שלך ולהשאיר את ההפסדים בצד?

אם כן, אז אולי כדאי לך להמשיך ולקרוא את המאמר שנכתב במיוחד עבורך.

מה לא עובד בעסק שלכם? שאלה ראשונה שיועץ פיננסי שואל


בכל ארגון יש דברים שמחזקים אותו ויש שמחלישים אותו אבל מהם המרכיבים שבונים את העסק? מה יקרה אם אחד מהם לא יהיה מספיק יציב? כדי להבין על מה אנחנו מדברים איתך הנה דוגמה אחת מיני כמה וכמה:

מתי לאחרונה בדקת את רמת המוצר או השירות אותו אתה מספק? כאמור, כאן מדברים על הערך הנשגב ביותר שכל לקוח רוצה ושואף אליו ולכן אם יש שם משהו חלש שלא עובד זה זמן רב, חשוב לבדוק אותו ולתקן את המצב.

בשלב הבא, אם העסק שלך חלש אף על פי שהבאת את הרעיון המדהים ביותר ייתכן שיש לכך כמה סיבות וזה למשל קשור בפרודוקציה נמוכה. שואל/ת את עצמך ממה זה נגרם? לעיתים זה קשור במעט עובדים ולפעמים גם ביותר מדי עובדים. מה באמת צריך? עובדים שכיף להם להגיע למקום עבודה, עובדים שיש להם את כל המכונות והציוד הנדרש והנה פתרון אחד כבר קיבל את החוזקה החסרה.

למה זה לא מצליח? הנה עוד אלמנטים שחשוב לתת עליהם את הדעת


מבין כל תפקידיו של יועץ פיננסי כזה או אחר זה לבדוק גם את החולשות הקשורות באספקת המלאי ובסופו של דבר  עמידה בלוח זמנים, האם הסחורה מגיעה בזמן ליעד? הנה שוב חוזרים למעגל הלקוחות והיכולת לרצות אותם על הצד הטוב ביותר.

כמו כן, דבר שחשוב לשים אליו לבד זה עניין השיווק, האם אתה מעסיק/ה עובדים שמבינים בתחום ויכולים לתת מענה והכרה לכל מי שצריך מוצר או שירות דומה? מערך המכירות הוא מערך לא חשוב פחות ואפילו חשוב יותר שיש להביא בחשבון לפני שמתקדמים הלאה ומחזקים את כל השאר.

בין היתר חשוב לדבר גם על ניהול של הסיכונים, כמה כאלו יש? מה לגבי תזרים מזומנים וניהול פיננסי נכון? מבין כל הנקודות הנ"ל אם אחד מהם לא פועל כשורה כנראה זו הסיבה מדוע העסק שלך לא צומח ולא מצליח להצדיק את קיומו.

בסיכומו של דבר


כל מרכיב הוא חשוב בפני עצמו ואם הוא חלש הנה לך התשובה מדוע העסק שלך (אף על פי שהשקעת לא מעט) לא מצליח למנף את עצמו ולנצח את כל המתחרים האחרים שהולכים וצצים כפטריות אחר הגשם.

מייק מיכאלי
מייק מיכאלי

כל המרכיבים משפיעים אחד שעל השני ועל התוצאה שהיא עמידה במקום. האם קיים בך צורך לשמור על הלקוחות הקיימים? זו בהחלט שאלה שהתשובה עלייה ברורה מאוד ולכן בדיוק כאן אני מייק מיכאלי יועץ כלכלי ופיננסי מזמין אותך לעולם החדש, בדיקה של כל המערך מתחילתו ועד לסופו והתוצאה? "יחסינו לאן" האם כדאי להחזיק את העסק או שאולי יש עוד סיכוי לטפח אותו בדיוק כמו שתמיד חלמת ורצית.